knihy
 INFO:
 Jak nakupovat
 HOME

 KONTAKT:
 Mob: 737 185 172
 pritasil@sonet.me.cz

 KATEGORIE:
 Antika
 Biografie
 Cestopisné
 Cizojazyčné
 Detektivní
 Divadlo-film-TV
 Dobrodružné
 Doporučujeme
 Encyklopedie
 Historické romány
 Historie
 Hudba
 Humor
 Kuchařky-diety
 Literatura faktu
 Military-válečné
 Monografie
 Naučné-hoby
 Obrazové publikace
 Paranormal
 Politika
 Pro děti
 Pro mládež
 Pro ženy
 Próza
 Religionistika
 Sci-fi Fantasy
 Signované
 Slovníky
 Špionážní
 Společenské vědy
 Sport
 Staré knihy
 Technika
 Učebnice
 Umění
 Věda

 ABECEDNÍ SEZNAMY:
 Tituly
 Autoři
 Překladatelé
 Ilustrátoři

Cirkus Humberto

Cirkus-Humberto-Eduard-Bass

Cirkus Humberto
Eduard Bass
cena: 129,- Kč

Román zachycuje osudy tří generací cirkusu Humberto. Ústřední postavou je Václav Karas, jehož životní příběh je zachycen od dětství až do konce života. Jeho otec, zedník, odcházel každý rok na zimu spolu s partou z vesnice do ciziny, aby si přivydělali něco peněz. Jednoho roku však nemůže odejít, protože jeho manželka těžce onemocní. Po brzké manželčině smrti se vydává se synem do Hamburku, kam každoročně jezdil. Když tam ale přijede, již žádného kamaráda z vesnice nezastihne. Naskytne se mu příležitost práce u cirkusu Humberto. Malý Vašek je ze zvířat velmi nadšen, a tak je o dalším osudu Karasů rozhodnuto.

Cílem díla je oslavit píli a vytrvalost českého člověka, vyjádřit důvěru v něj a v celý národ. Dílo vznikalo ve složité době okupace Čech během druhé světové války (1941). Velký autorův vypravěčský talent ve spojení s detailní znalostí cirkusového prostředí a slangový i hovorový jazyk bezpochyby stále zajišťují dílu velkou čtenářskou oblibu.

Cirkus Humberto / [Autor:] Eduard Bass, [pseud.] ; K vyd. připravila Jarmila Víšková ; Vítězslav Kocourek: O životě a knížkách principála Eduarda Basse, doslov ; Il. František Tichý. -- 18. vyd., (v Čs. spis. 6. vyd.). -- Praha : Československý spisovatel, 1971 (PG 3). -- 446, [1] s. : [16] barev. obr. příl. ; 8°. -- (Slunovrat. Edice čes. klasické prózy a poezie 19. a 20. století. Ilustrovaná řada) (Slunovrat. Edice čes. klasické prózy a poezie 19. a 20. století. Il. řada)
Bass, Eduard, 1888-1946

Vl. jm. autora: Schmidt, Eduard -- 80000 výt. -- Vysvětl.

Víšková, Jarmila, 1927-
Kocourek, Vítězslav, 1920-1995
Tichý, František, 1896-1961

* Cirkusy - romány
* Artisté - romány

Stav: dobrý

Google Seznam Centrum